پیش‌نیازهای انتقال فایل از موبایل به اندروید باکس

  • هم گوشی موبایل و هم اندروید باکس به یک شبکه‌ی وای‌فای متصل باشند
  •  
  • روی هر دو دستگاه برنامه‌ی Send Files to TV نصب باشد

 نصب اپلیکیشن Send Files to TV روی اندروید باکس

 این اپ یکی از بهترین اپلیکیشن‌های انتقال فایل از موبایل به اندروید باکس است. برای آشنایی بیشتر با این اپ، نوشتار ۷ اپلیکیشن ضروری برای اندروید باکس را بخوانید. در صورتی که اندروید باکس شما نت باکس است می‌توانید برای نصب اپلیکیشن Send Files to TV وارد برنامه‌ نت استور بشید و پس از پیدا کردن اپلیکیشن مورد نظر در ردیف «پیشنهاد برای شما» آن  را نصب کنید. پس از نصب، این اپلیکیشن هم به لیست برنامه‌ها در صفحه‌ی اصلی  اضافه می‌شود.

 برنامه Send Files to TV را روی اندروید باکس نت باکس نصب کنید 

اما اگر به نت استور دسترسی ندارید، برای نصب این اپلیکیشن به گوگل پلی استور یا سایت اصلی برنامه مراجعه کنید.

 نصب اپلیکیشن Send Files to TV روی موبایل

 در گوشی موبایل وارد برنامه‌ی گوگل پلی استور شوید و برنامه‌ی Send Files to TV را جستجو و نصب کنید. البته روی سایت sendfilestotv.app تمام نسخه‌های این اپلیکیشن موجود است.

 برنامه ی Send Files to TV را روی موبایلتان نصب کنید 

حالا در هر دو دستگاه وارد برنامه شوید. روی اندروید باکس گزینه‌ی تنظیمات اپلیکیشن را انتخاب کنید.

 رابط کاربری برنامه Send Files to TV روی اندروید باکس نت باکس 

همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید نام دستگاه و آدرسی که فایل‌های  دریافتی در آن ذخیره می‌شوند نشان داده می‌شود. شما می‌توانید در صورت  نیاز، مسیر ذخیره‌سازی فایل‌ها را تغییر بدهید. این مسیر به صورت پیش‌فرض  فولدر دانلود می‌باشد.

 تنظیمات برنامه Send Files to TV روی اندروید باکس نت باکس حال، دکمه‌ی برگشت روی ریموت کنترل را بزنید. در صفحه‌ی اصلی اپلیکیشن،  برای ارسال فایل روی SEND و برای دریافت فایل روی RECEIVE بزنید. مثلا برای  انتقال فایل از موبایل به اندروید باکس وقتی در برنامه‌ای که روی اندروید  باکس نصب کرداید دکمه‌ی RECEIVE را انتخاب کنید، صفحه زیر را می‌بینید که  فعلا خالی است و اندروید باکس منتظر دریافت اطلاعات از سمت موبایل است.

صف فایل ها در برنامه Send Files to TV روی اندروید باکس نت باکس حالا باید روی گوشی موبایل برنامه Send Files to TV را باز کنید و Send  را انتخاب کنید. سپس فایل مورد نظر را انتخاب کنید تا صفحه زیر ظاهر شود.

 انتخاب فایل روی گوشی در برنامه Send Files to TV 

اگر اندروید باکس و موبایل به یک شبکه‌ی وای‌فای متصل باشند نام اندروید  باکس در لیست دستگاه‌های دریافت‌کننده (مثل تصویر بالا) آورده می‌شود. با  انتخاب اندروید باکس در این صفحه ارسال فایل آغاز می‌شود.

 انتقال فایل از موبایل به اندروید باکس و برعکس 

این فایل در مسیری که قبلا گفته شد ذخیره می‌شود. برای استفاده از فایل می‌توانید با رجوع به برنامه‌ی فایل منیجر (File Manager) فایل مورد نظر را پیدا کنید. فرآیند انتقال فایل از  اندروید باکس به موبایل دقیقا همین مراحل است با این تفاوت که این بار  فرستنده و گیرنده عوض می‌شود.

 

البته به جز این روش، روش‌های دیگری هم برای انتقال فایل‌ از موبایل به  اندروید باکس وجود دارد. اپلیکیشن Shareit و بعضی اپلیکیشن‌های دیگر هم این  کار را می‌کنند. اگر علاوه بر انتقال فایل، علاقمندید که صفحه‌ی گوشی  موبایل را هم میرور کنید به نوشته‌ی میرور کردن صفحه گوشی موبایل روی تلویزیون  سر بزنید.